Sprzyjał temu również brak istotnych nierównowag w gospodarce oraz ograniczone działania ze strony EBC w 2018 r. Przede wszystkim przedstawiciele Komisji Europejskiej nie składali oficjalnych oświadczeń dotyczących kursu złotego do euro w Polsce. Ale nietrudno zgadnąć, że chcą lepszej przyszłości dla euro. Mimo to ich prognozy okazały się obiektywne i pozytywne, nikt nie zakopuje polskiej gospodarki.

Szczególnie ciężkie dla złotego były poprzednie dwa miesiące. Jeszcze pod koniec maja euro kosztowało ok. 4,56 zł, a dolar 4,25 zł. W połowie lipca obie waluty były wyceniane na niemal 4,85 zł. Od tego czasu sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie. „Pomimo rozpoczęcia zwykle spokojniejszego okresu letniego na rynku utrzymuje się również stosunkowo duża zmienność – bardzo widoczna na parach ze złotym. Wiążemy to z tym, że gros ryzyka koncentruje się obecnie w Europie, oraz ze wspomnianym pogorszeniem fundamentów polskiej waluty, zwiększającym jej wrażliwość” – mówi Strefie Inwestorów Roman Ziruk, starszy analityk Ebury.

eur/pln prognoza

Słabe dane z gospodarki zbliżają nas do końca podwyżek stóp procentowych Kiedy w czerwcu PMI osunął się do poziomu 44,4 pkt. Mogło wydawać się, że bardzo słaby odczyt to „wypadek przy pracy”. Historia polskiego PMI jest dość specyficzna i indeks nie zawsze był dobrym prognostykiem polityka prywatności zmian zachodzących w całej gospodarce. Kolejny silny spadek wraz z podobnym kierunkiem obserwowanym globalnie nie pozostawia jednak złudzeń – mamy wyraźne spowolnienie. To drugi najgorszy odczyt w Europie , jednak słabo jest też w Czechach, a pierwszy spadek poniżej granicy…

Kursy z kantoru Tokeneo.cash

Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.45, zmiana w Luty -1.98%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.50, zmiana w Grudzień -1.75%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.49, zmiana w Październik 0.67%.

eur/pln prognoza

Niektóre linki zamieszczone na witrynie mogą kierować użytkownika do witryn, nad którymi nie mamy kontroli. Obecności linków nie należy traktować jako wyrazu aprobaty dla nich bądź też dla ich treści. Analizy i komentarze nie są rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 r. Zostały sporządzone w celach informacyjnych i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Prognozy dla złotego znów się pogorszyły

Choć jednak prognozy dla kursu EUR/USD uległy istotnemu obniżeniu, to większość rynkowych prognostów nadal zakłada, że w kolejnych kwartałach czeka nas osłabienie dolara wobec euro. Patrząc na historyczną sprawdzalność tych projekcji, należy do nich podchodzić ze sporą dawką sceptycyzmu. Nawet gdyby miały się one sprawdzić, to „zielony” na polskim rynku ma kosztować ponad 4 zł w całym horyzoncie prognozy.

Rynek nieruchomości w Chinach w coraz większym kryzysie. Ceny mieszkań spadają 10 miesiąc z…

Ze względu na swoją płynność waluta ta jest głównym narzędziem dla traderów Forex. Na cenę waluty wpływa wiele czynników, w tym sytuacja polityczna w Unii Europejskiej i innych krajach posługujących się euro. Eksperci twierdzą, że kurs walutowy jest nieco przewartościowany w stosunku do jego realnej wartości. Jednak mimo przeszacowania, dziś kurs ma tendencję do spadków. Sawicki uważa, że położenie euro nie będzie zapewne ulegać wyraźnej poprawie, ale rażący kontrast z atrakcyjnością dolara może słabnąć. Wskazuje, że punktem zwrotnym może stać się moment, gdy inwestorzy zaczną koncentrować się mocniej na majaczeniu na horyzoncie obniżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Kursy walut 21.07.2022. Dalszy spadek euro, dolar i frank szwajcarski lekko hamują do złotego

Euro stara się odrabiać straty Kurs EUR/USD umocnił się na poziomie 1,02, i aktualnie jest notowany na 1,0220. EUR/PLN i USD/PLN wczoraj dość niebezpiecznie zeszły do poziomów 4,70 i 4,60, lecz nie udało się im przekroczyć (USD/PLN był przez chwilę tylko poniżej). Dzisiaj zaś kursu zachowują się jeszcze względnie zachowawczo.

Od czego zależy kurs euro?

Także obecne prognozy zakładają systematyczne osłabienie amerykańskiej waluty wobec euro. Niemniej jednak nawet gdyby miały się one sprawdzić, to jeszcze przez dłuższy czas o dolarze za mniej niż 4 złote będziemy mogli tylko pomarzyć. Rozwój makroekonomiczny w Polsce – wskaźnki wyprzedzające (np. PMI) wskazują na spowolnienie polskiej gospodarki już w 4 kwartale 2018 roku i w ciągu tego roku.

Kurs euro systematycznie osiąga coraz wyższe poziomy. Poziom 3,80 zł za euro po raz ostatni widzieliśmy w kwietniu 2010 r. Cztery złote definitywnie pożegnaliśmy pięć lat później. Po kwietniu 2018 nie handel towarami – przewodnik dla początkujących udało się zejść poniżej 4,20 zł. A po rosyjskiej inwazji na Ukrainę zejście poniżej 4,50 zł wydaje się marzeniem ściętej głowy. Tymczasem aktualnie para EUR/PLN zbliża się ponownie do poziomu 4,8 zł.

Po drugiej stronie notowań, jest spółka Lotos (2,73 proc.) i PKN Orlen (+2,60 proc.), który przejmuje właśnie wcześniej wspomnianą firmę. Notowania USD/PLN zwyżkują, aż o +1,14% Koszyk spółek z sektora średnich przedsiębiorstw, jak zawsze wyróżnia się skrajnymi pozycjami pod względem zysków i strat. Większość rynkowych analityków nie wierzy w jakiekolwiek umocnienie złotego w drugiej połowie 2022 roku.

Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.54, zmiana w Styczeń 0.89%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.58, zmiana w Listopad 2.00%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.46, zmiana w prokuratorzy proszą barra o unieważnienie notatki w sprawie nieprawidłowości w liczeniu głosów w usa – washington post Wrzesień -1.98%. Emanacją tych oczekiwań jest jednak utrzymanie kursu franka do złotego blisko historycznie wysokich poziomów i wyraźnie powyżej 4,50 zł w perspektywie następnych 12 miesięcy.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required